Description
Product information
Get colourful smart light and two adjustable spots with the WiZ Imageo smart build-on spotlight in white. Use with your existing Wi-Fi to control with the WiZ app or your voice.
- Guarantee – 2 years
- Smartphone compatibility:iOS & Android
- Guarantee – 2 years
- Can be used in Any room, excluding wet-rooms
- Mains-powered
Features and benefits
Make any room glow in your favorite color
- Tunable warm to cool white and preset modes Choose from a
- Easy plug-and-play. Works with your existing Wi-Fi.
- Control from anywhere with your smartphone.
- Millions of colours and dynamic light modes
- Automate your light with schedules
- Customise Scenes with preset dynamic light modes.
- Shine light anywhere with the adjustable spotlight head
- Voice control with Google Assistant, Alexa or Siri Shortcuts
| Brand | Wiz |
|---|---|
| Cap fitting | Integrated |
| Colour | White |
| Dimmable | Dimmable |
| IP rating | IP20 |
| Light colour | RGB & warm white to cool white |
| Light technology | LED |
| Lumens | 345lm |
| Power source | Mains-powered |
| Power voltage supply | 220-240V |
| Product depth | 253mm |
| Product height | 123mm |
| Product width | 105mm |
| Product code | 8719514551893 |





Reviews
There are no reviews yet.