Description
Product information
Cooker Hood Extractor Vent Fan LED Light Box Lamp Bulb Universal 175mm x 48mm 2.5W 220v / 240v AC Current replacement spare part
- Suitable use type-Cooker hood
- Guarantee – 6 months
Features and benefits
Premium quality replacement LED light box for cooker hood / extractor fan vents. Helps to illuminate your cooking, making it easier to see what you're doing while preparing meals.Specifications:2.5 WattsLength: 175mm Width: 48mmVoltage: 220v / 240vCurrent: AC Fits models:Fits a variety of models of cooker hoods – please see images and dimensions for compatibility
- Universal Cooker Hood / Extractor Fan Vent LED Light Box
- Fits a variety of models of cooker hoods – please see images and dimensions for compatibility
- Helps to illuminate your cooking, making it easier to see what you're doing while preparing meals
- 2.5 Watts
- Length: 175mm
- Width: 48mm
- Voltage: 220v / 240v
- Current: AC
| Brand | SPARES2GO |
|---|---|
| Bulb type | Appliance |
| Cap fitting | T click |
| Dimmable | Non-dimmable |
| Light colour | White |
| Pack quantity | 1 |
| Product diameter | 48mm |
| Product length | 175mm |
| Voltage | 220V |
| Product code | 5057817434394 |





Reviews
There are no reviews yet.