Description
Product information
LED Light for Beko Cooker Hood Extractor Fan Vent Spotlight Unit 70mm x 25mm Silver 1.5W 12V DC Replacement Round Lighting Fixture Model MD-SD-03
- Suitable for a Cooker hood
- Guarantee – 6 months
Features and benefits
Premium quality 2 Pin LED spotlight for Beko cooker hoods / extractor vents. Features a sleek profile for seamless integration to your unit and designed for easy installation with long lasting lifespan.
- Replacement LED Spotlight Unit for Beko Cooker Hood / Extractor Vent
- Fits many models of cooker hoods / extractor vents accepting 2 Pin 70mm x 25mm spotlight units. Please carefully check images and specifications to confirm suitability before purchase.
- Diameter: 70mm — Depth: 25mm — Cable Length: 160mm (Approx')
- Type: LED
- Connection: 2 Pin
- Model: MD-SD-03
- Input: 12V DC
- Power: ≤1.5W
| Brand | Spares2Go |
|---|---|
| Model name/number | MD-SD-03 |
| Pack quantity | 1 |
| Power output | 1.5W |
| Product diameter | 70mm |
| Product length | 25mm |
| Voltage | 12V |
| Product code | 5057817558977 |





Reviews
There are no reviews yet.