Description
Product information
Technical Specification:Remote Control Ceiling Fan & Light – Matt Black – Abs Plastic – 15W Built-in LEDProduct Category: Ceiling FanMaterial: Abs PlasticFinish: Matt BlackMax Wattage: 15WBulb Type: Built-in LEDLumens Per Product: 2000Bulb Included: YesProduct Zone: IP Rating: IP20Length: Width: Height: 333mmDiameter: 1320mmProduct Weight (KG): 6.5KGg01781
- Guarantee – 1 year
- Non-dimmable
- Fittings & fixings included
| Bulb type | Integrated |
|---|---|
| Fire rated | Not fire-rated |
| Fire rating | Not fire-rated |
| IEC protection class | Class I |
| IP rating | IP20 |
| Light colour | White |
| Light technology | LED |
| Maximum bulb wattage | 15W |
| Product diameter | 20mm |
| Product height | 200mm |
| Product code | 5056492515596 |





Reviews
There are no reviews yet.