Description
Product information
PACK OF 5 Edison Screw Male E27 to Bayonet Cap Female B22Technical SpecificationMax Load – 60 WattsUsage – This socket converter can be used to run a light bulb with an bayonet fixture, in a socket meant to accept bulbs with a edison screw.Construction – Made from hard-wearing, yet discreet white plastic, the adapter will blend in with your existing fittings.Peace of mind – CE and RoHS certified
- Non-dimmable
- Guarantee – 1 year
| Bulb type | Candle |
|---|---|
| Cap fitting | E27 |
| Energy rating post 2021 | E |
| Energy rating pre 2021 | E |
| Light colour | White |
| Lumens | 100lm |
| Pack quantity | 1 |
| Product diameter | 20mm |
| Product length | 200mm |
| Product code | 5055538100734 |





Reviews
There are no reviews yet.