Description
Product information
Technical Specification: 2 PACK -Wall / Ceiling Light – Black & Gold Square Downlight – 3.3W Built-in LEDType: Ceiling LightInstallation Area: IndoorStyle: ModernWeight: 0.642 KGHeight: 120mmLength: 100mmWidth: 100mmDiameter: N/AMaterial: Aluminium & PlasticFinish: Black & GoldVoltage: 240VIP Rating: IP20Alias: g02724x2
- Guarantee – 1 year
- Non-dimmable
- Fittings & fixings included
| Bulb type | Integrated |
|---|---|
| Fire rated | Not fire-rated |
| Fire rating | Not fire-rated |
| IEC protection class | Class I |
| IP rating | IP20 |
| Light colour | White |
| Light technology | LED |
| Material | Aluminium |
| Maximum bulb wattage | 3W |
| Product diameter | 20mm |
| Product height | 200mm |
| Room use | Any room, excluding wet-rooms |
| Product code | 5056492548006 |





Reviews
There are no reviews yet.