Description
Product information
2.5W LED G9 Light Bulb–Frosted Warm White 3000K 200 Lumen–Mini/Small Indoor Lamp Technical Specification:Dimmable LED G9 lamps with a 3000K colour temperature. These lamps are only suitable for indoor fittings.Dimmable. Frosted pc & bright nickel. Constructed from polycarbonate.2.5W LED G9 Warm White (Included). K: 3000 Lm: 200 Lm/W: 80. H: 48mm Dia: 16mm.Dimmable.WEIGHT: 0.022SIZE: 48mm height x 16mm diameterIP20-This type of fitting offers no protection against liquids.It is suitable for use in the kitchen and around the home with the exclusion of bathrooms and toilets. You should not use this type of fitting outside the home.x00054
- Dimmable
- Guarantee – 1 year
| Bulb type | Round |
|---|---|
| Colour temperature | 3000K |
| Energy rating post 2021 | E |
| Energy rating pre 2021 | E |
| Light colour | Warm white |
| Lumens | 200lm |
| Pack quantity | 1 |
| Power output | 2W |
| Product diameter | 20mm |
| Product length | 200mm |
| Product code | 5056199857906 |





Reviews
There are no reviews yet.