Description
Product information
Brighten up your home with the Bell 4W LED Golfball SBC, offering a crisp 4000K cool white light. This dimmable LED bulb provides versatile lighting options, perfect for any room in your house. The clear finish ensures maximum brightness, while its energy-efficient design helps reduce electricity bills. Ideal for general lighting purposes, this bulb combines high performance with longevity.
- Guarantee – 1 year
- Non-dimmable
| Brand | Bell Lighting |
|---|---|
| Bulb type | Golf ball |
| Cap fitting | Small bayonet cap (B15) |
| Colour temperature | 4000K |
| Energy rating post 2021 | G |
| Light technology | LED |
| Light colour | Cool white |
| Lumens | 250lm |
| Model name/number | LED Miniglobe RND45 4W SBC Clear Cool White Bell |
| Pack quantity | 1 |
| Power output | 4W |
| Product length | 97mm |
| Voltage | 240V |
| Product code | 5013588051581 |





Reviews
There are no reviews yet.