Description
Product information
This Robus colour changing bulb is smart device enabled and works with iOS and Android via the ROBUS CONNECT App, .
- Guarantee – 1 year
- Non-dimmable
- Life length – 25000h
Features and benefits
- 7W
- E27
- 25000 long life
- 530-610 Lumens
- Non dimmable
- Tunable white between 2700-6500K & RGB
| Brand | Robus |
|---|---|
| Bulb type | GLS |
| Cap fitting | E27 |
| Energy rating post 2021 | Rating not required |
| Equivalent wattage | 60W |
| Light colour | Cool white, RGB & warm white |
| Lumens | 610lm |
| Pack quantity | 1 |
| Product length | 113mm |
| Product code | 5391370071710 |





Reviews
There are no reviews yet.