Description
Product information
Please Note – This listing is for 2 lights. The lights are also sold separately. Technical Specification: Finish – Bright nickel plate and clear glass Light Source – 10W LED E27 Dimensions – 410-1510mm adjustable drop x 310mm diameter Dimmable? – Dimmable Voltage – 220-240V Product Code – e21372x2
- Guarantee – 1 year
- Dimmable
- Fittings & fixings included
| Adjustable height | With adjustable height |
|---|---|
| Base colour | Nickel |
| Bathroom zone | Not suitable for bathrooms |
| Bulb type | Integrated |
| Cap fitting | Edison screw cap (E27) |
| Fire rated | Not fire-rated |
| Fire rating | Not fire-rated |
| IP rating | IP20 |
| Light technology | LED |
| Maximum bulb wattage | 10W |
| Motion sensor | Without motion sensor |
| Product height | 410mm |
| Voltage | 230V |
| Product code | 5056778070962 |





Reviews
There are no reviews yet.